Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 54 min 4 sek zpět

Kuala Lumpur – Popelka, která čeká na svého prince

4 hodiny 57 min zpět
Asie je plná velkých a zajímavých měst. Kdyby se konal ples asijských velkoměst, v nejzářivějších šatech by se objevily princezny Bangkok, Hongkong, Singapur a Šanghaj. Roztáčely by v kole přítomné prince v omamném orientálním rytmu, až by se princům točila hlava. U dveří na terasu by nenápadně postávala Popelka a čekala na svou příležitost. Tou Popelkou je Kuala Lumpur. Má co nabídnout. A chytrý princ si k tanci vybere právě ji, protože odhadne její kouzlo.

Jíst, meditovat, milovat – bohémsky a „po ubudsku“

8 hodin 57 min zpět
Do bohémského města Ubud ve vnitrozemí Bali vás dovede nevelká asfaltová silnice, která se klikatí mezi rýžovými poli, tradičními vesničkami se stříbrnickými manufakturami a kávovými farmami. Se zkracující se vzdáleností narůstá počet malých krámků a galerií. Ubud je totiž centrem balijského umění.

Francouzské městečko proslulo domky postavenými z vysloužilých lodí

9 hodin 55 min zpět
Nedaleko francouzského přístavu Calais stojí městečko, které proslulo svým atypickým vzezřením. Domky podél pobřeží v Equihen Plage jsou totiž vybudovány ze starých a nepoužívaných lodí. Tedy z jejich trupů, které na stavbách nahrazují klasickou střechu. Přímořská obec díky tomu působí velmi kouzelně.

Téměř neznámý Křinec je atraktivním místem pro letní výlet

14 hodin 13 min zpět
Svědecký vrch Chotuc, uměle navršený kopec s pozůstatky hradu Kuncberk a barokní zámek, to jsou hlavní lákadla, za nimiž jezdí turisté do Křince, městečka na řece Mrlina.

Nenápadná šumavská vesnice ukrývá téměř zapomenuté památky

19 Srpen, 2017 - 22:40
Do malebného údolí nedaleko Sušice je zasazena malá obec. Okolní kopce poskytují překrásný a působivý výhled.

Na statku u Svratky se zhmotnily vzpomínky a funguje tam stroj času

19 Srpen, 2017 - 22:38
Sifonové láhve od poválečných až po hliníkové s úpravou do červena, zlaté či zelené barvy. Nádobí smaltované i hliníkové, vedle zařízený obývák ze šedesátých let minulého století. O kousek dál dětský pokoj s medvědem, kterého měl doma před padesáti léty snad každý. Stroj času existuje. To napadne snad každého, koho Lukáš Fajtl přivítá v prostoru rozlehlé, desítek metrů dlouhé půdy nad bývalými stájemi a hospodářským stavením v areálu dnešního Retro muzea na statku.

Na duši je blaze v úzkokolejce na Osoblažsku, trať má 102 oblouky

19 Srpen, 2017 - 20:21
Pomalu se vrtí v mírných zatáčkách mezi poli i v lesích úzkokolejná železnice v bohem zapomenutém koutu Osoblažska. Je jednou ze tří úzkorozchodných tratí u nás, provozuje se na ní kromě víkendových cest historickým vlakem i pravidelná doprava. Cesta z Třemešné do Osoblahy je pohlazením po duši.

Los Angeles: Ráj filmového fanouška

19 Srpen, 2017 - 18:00
Město andělů. La-la Land. The Big Orange. Jakákoli z těchto přezdívek odkazuje k jednomu a tomu samému městu – kalifornskému Los Angeles. Světoznámost třináctimiliónové metropole na samotném západě Spojených států vyvažuje snad jen Big Apple neboli New York. Procházení městem, ve kterém se spřádají filmové sny, je neblednoucím zážitkem.

Po hurikánu Katrina se stal zábavní park cílem průzkumníků i filmařů

19 Srpen, 2017 - 14:02
Když se v roce 2005 přehnal jihem USA hurikán Katrina, zanechal za sebou enormní škody. Mnohá místa se rázem proměnila na opuštěná a zůstala tak dodnes. Například zábavní park Six Flags v New Orleans býval kdysi místem radosti, zatímco dnes se po jeho zchátralých a zničených atrakcích prohání leda vítr. Stal se ovšem oblíbeným lákadlem průzkumníků.

Dovolená v ráji je na boso. Hotel měsíce – Mnemba

19 Srpen, 2017 - 14:00
Na tomhle ostrůvku bylo jen pár Čechů a Moravanů, méně než 20! Mnemba. Unikát, kterých je na světě jen pár desítek. Soukromý ostrůvek nedaleko Zanzibaru. Tady nejsou boty vůbec potřeba. Mnemba je dovolená na boso.

Okružní cesta kolem Berlína kolem 66 jezer

19 Srpen, 2017 - 09:00
Okolí hlavního města Německa může nabídnout skvělé vyžití všem nadšencům pěší turistiky. Trasa dlouhá 400 km přes 66 jezer nabízí skvělý turistický zážitek nejen pro všechny milovníky jezer.

Z hádky dvou šlechticů o páva prý vzniklo jméno Opava

18 Srpen, 2017 - 19:30
Je to hezká možnost, ale pravda je jinde. Přesto na páva Opavští nedají dopustit. Pořádají akce ve jménu krásného opeřence. Nádherně opravené domy, nejen měšťanské, ale i církevní památky, nejen v historickém centru. Citlivě udržovaná zeleň parků, množství laviček a odpočinkových míst.

Padělaný hrad Sokolčí slouží jako lezecká skála

18 Srpen, 2017 - 15:07
Padělkem je obmýšlena listina, s níž se oháněli Rožmberkové, mocní majitelé jihočeských panství při nárocích o malý skalní hrad Sokolčí. Ruiny stojí na ostrohu nad nádherným údolím Černého potoka na okraji Slepičích hor.

Cestování se zvířaty vyžaduje dobré přípravy

18 Srpen, 2017 - 12:27
Vyrážíte na dovolenou nebo na delší výpravu za příbuzenstvem a nepřipadá v úvahu nechat vašeho čtyřnohého kamaráda doma? Počet lidí, kteří berou svého psa na cesty, se podle nedávného průzkumu společnosti APPA za posledních 10 let zdvojnásobil. To s sebou ale nese i určité závazky.

Nedaleko Náchoda naleznete jeden z nejzajímavějších turistických cílů Polska, bizarní Bludné skály

18 Srpen, 2017 - 09:26
Neobvyklé skalní město Bludné skály (Bledne Skaly) je turistická atrakce, kterou stojí za to navštívit. Pískovcový labyrint naleznete v Národním parku Stolové hory, přímo na česko-polské hranici, nedaleko Náchoda a lázní Kudowa Zdrój. Probudí fantazii a nadšení snad u každého návštěvníka.

Nový gurmánský zážitek pod Pálavou: Víno, sýr a marmeláda

17 Srpen, 2017 - 19:02
S výhledem na Svatý kopeček i Pálavu. Kousek do Rakouska ke staré celnici jen s mírnou nadsázkou co by kamenem dohodil. Místo, kam ani lidé z Mikulova nesměli a pro „civila“ bylo zcela nedostupné. Bývalý areál vojenské střelnice, kde se pohraničníci učili, jak likvidovat narušitele, je dnes oázou klidu. Z věže, odkud se střely řídily, vzniklo dokonce bydlení pro vinařskou rodinu.

Lyžovat v létě? Na bruslařské dráze ve Flaemingu je možné všechno

17 Srpen, 2017 - 17:00
Přestože léto nabízí samo o sobě příležitost pro mnoho sportů, možná se nejednomu lyžaři v létě zasteskne po sjíždění sněhem zasněžených sjezdovek. Známá bruslařská dráha v braniborském Flaemingu vášnivým lyžařům a běžkařům proto nabízí i sportovní vyžití na letních kolečkových lyžích. Nečekejte tedy až do zimy a vydejte se na lyže i v letních měsících k našim sousedům.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte do vojenského ležení, vyzkoušejte si kovářské řemeslo

17 Srpen, 2017 - 15:08
Předposlední srpnový víkend láká z velké části na historické akce. Do časů dávno minulých se můžete přenést třeba v Táboře, hradech Bezděz či Svojanov. Ti, kdo se chtějí na jeden den stát kovářem, mohou vyrazit do Těšan, kde se podrobně seznámí nejen s kovářstvím, ale i kolářstvím.

Neprávem opomíjený zámek v Oslavanech: ze zdevastovaného objektu renesanční skvost

17 Srpen, 2017 - 12:56
Máme rozsáhlé kulturní dědictví, v různých stupních zachovalosti. Některé stále chátrají, mnohé se „vylouply“ do původní krásy. Některé jsou notoricky známé, až přeturistované, do dalších se návštěvníci moc nehrnou. Patří k nim i nádherný renesanční zámek v Oslavanech.

V odlehlé kanadské vesnici mají jeden obchod. Na odbyt jde nejvíc pivo a rum

17 Srpen, 2017 - 10:45
Vesnička s názvem Francois ležící v kanadské provincii Newfoundland a Labrador je dostupná jenom lodí a žije v ní pouhých 75 obyvatel. Bez automobilů, nemocnice, barů a restaurací se jedná o jednu z nejodlehlejších obcí v Kanadě. Tajemné místo v nedávné době navštívili redaktoři z deníku Daily Mail.

Stránky