Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 46 min 16 sek zpět

Město nedaleko Říma zničila francouzská vojska. Díky turistům opět žije

9 hodin 58 sek zpět
Monterano je úchvatné město duchů nedaleko Říma. Lidé zde sídlili už od doby bronzové, rozkvět ale zažilo až za Etrusků a pak za Římanů. Jeho vůle přetrvat, která dokázala zdařile odolávat zubu času, ovšem nedokázala odolat na přelomu 18. a 19. století plenění francouzských vojsk a epidemii malárie. Ačkoli od té doby zeje Monterano prázdnotou, díky turistům opět částečně ožívá.

Velikonoce v České Kanadě nabízejí splašená vejce, historický vlak i malování keramiky

23 Březen, 2018 - 17:06
Prodloužený velikonoční víkend se blíží. Zahrádkáři se netrpělivě těší na své krtky, koupěchtivci na spanilé jízdy do óceček, někdo na gauč, k televizi a mňamkám, mnoho lidí spojuje svátky s přírodou. Dobře udělá ten, který se na jih vypraví a navštíví Českou Kanadu. Lesy, památky, pohostinství.

Jen pro odvážné. Prosklenou vyhlídku má už i Gibraltar

23 Březen, 2018 - 15:38
Prosklené chodníky a vyhlídky rostou jako houby po dešti hlavně v Číně. Nově má ale tuto adrenalinovou atrakci také evropský Gibraltar. Vyrostla na tamní příkré skále ve výšce 340 metrů nad mořem a dá se z ní pohodlně dohlédnout až do Afriky, ale i na značnou část samotného Gibraltaru.

Naučit se lyžovat v dospělosti? Jde to i v Alpách

23 Březen, 2018 - 13:04
Kdo v zimě nejede na hory, jako by nežil. Pokud jste ale další sezónu proseděli doma, protože lyžovat neumíte a zároveň se bojíte začít, nemusíte mít obavy — naučit se to můžete prakticky v kterémkoli věku. A není zapotřebí troškařit. České hory sice poskytují komfort mírnějších svahů vhodných pro začátečníky, ale stejně tak můžete vyrazit poprvé na lyže do Alp.

Ve Štramberku začnou o víkendu pravidelné komentované prohlídky

23 Březen, 2018 - 10:57
Ve Štramberku na Novojičínsku mohou od letošního roku vyrazit turisté na pravidelné komentované prohlídky. Budou se konat vždy jednou měsíčně a zájemce budou provádět autoři nápadu z místního spolku Tábor U Kateřiny. Trasa povede z náměstí kolem roubenek a zajímavých zákoutí městečka zvaného Moravský Betlém až na hradní věž Trúba. Za Destinační management Beskydy - Valašsko to sdělila Eva Kijonková.

Zamrzlými Krkonošemi k výcvikové základně záškodníků SS a do korun stromů

23 Březen, 2018 - 09:17
Mrazivé počasí leckoho uzemní doma v teple, pokud tedy nejste milovníci zimních sportů anebo třeba odhodlaní turisté, kteří vyráží na túru za každého počasí. V Krkonoších lze totiž i přes sněhovou nadílku navštívit zajímavá místa.

Popularita Německa u Čechů stoupá, letos lákají Němci zejména na regionální kuchyni

22 Březen, 2018 - 20:43
Německý příjezdový cestovní ruch dosáhl v roce 2017 osmého rekordního výsledku v řadě. A svůj podíl na tom mají i čeští turisté, kteří figurují v první dvacítce nejčastějších hostů. Češi učinili v Německu loni bezmála 1,18 miliónu přenocování, což je o 4,6 procenta více než o rok dříve. Celkově Německo zaznamenalo 83,9 miliónu přenocování hostů ze zahraničí.

Z hracího mamuta na Dolní Moravě vysvištíte chobotovou skluzavkou

22 Březen, 2018 - 18:50
Začalo to nenápadně, lesní domečky, vodní hrátky, lanové centrum a skákací věž. Nyní staví ve sportovně rekreačním areálu pro děti opravdovou bombu. Obřího hracího mamuta, jehož chobot bude sloužit jako skluzavka. Dokončovací práce se blíží, konec května má být termínem prvního sklouznutí.

Kam o víkendu s dětmi: Poznejte velikonoční zvyky i lidová řemesla

22 Březen, 2018 - 15:33
Na víkend je připraven bohatý velikonoční program. Na různých místech po České republice se můžete seznámit s lidovými zvyky, uplést si pomlázky, ozdobit kraslice a ochutnat tradiční velikonoční dobroty. Mnoho z těchto akcí také doprovodí ukázka lidových řemesel. Zajímavostí pak může být stloukání másla nebo výroba sýru.

Tulipány jsou nejen Nizozemsko, ale i Indie. Tamní zahrada je největší v Asii

22 Březen, 2018 - 13:51
Když se řekne tulipán, většina lidí si ho neodmyslitelně spojí s Nizozemskem. Na pestrobarevné jarní květiny ale láká turisty i Indie. Tamní zahrada Indira Gándhí Memorial Tulip Garden, která je největší svého druhu v Asii, se už pomalu začíná připravovat na příliv návštěvníků. Ročně v ní kvete kolem 1,25 miliónu květin, píše agentura Reuters.

Tipy na víkend: Ochutnejte dobroty z domova i ze světa

22 Březen, 2018 - 11:24
Akce na nadcházející víkend se ponesou především ve velikonočním duchu. Na nejrůznější jarmarky a trhy můžete vyrazit třeba do Příbrami, Spáleného Poříčí nebo Chebu. Pokud vás bude ovšem lákat něco více gastronomického, navštivte pražský Street food festival, jenž nabídne nejrůznější světové kuchyně, nebo vyrazte na Moravu degustovat slivovici.

New York loni navštívilo rekordních téměř 63 miliónů turistů

22 Březen, 2018 - 09:16
Počet návštěvníků New Yorku se loni zvýšil již poosmé za sebou. Do americké metropole přijelo rekordních téměř 63 miliónů turistů. „Dveře města zůstávají světu otevřené,” oznámil v úterý jeho starosta Bill de Blasio a zároveň si pochvaloval, že město přilákalo rekordní počet návštěvníků navzdory politice Bílého domu.

Křížová hora v Jiřetíně pod Jedlovou opět láká poutníky i turisty

21 Březen, 2018 - 16:13
Jednotlivá zastavení a kapli na Křížové hoře v Jiřetíně pod Jedlovou opravila obec, která plánuje na kopci vytvořit naučnou stezku. Celá křížová cesta má nyní šanci stát se Památkou roku 2017.

Severní Korea prý obnoví kvůli turistům propagandistická hromadná cvičení

21 Březen, 2018 - 14:24
Severní Korea letos zřejmě obnoví hromadná synchronizovaná cvičení, která diktátorský režim dříve využíval k vlastní propagandě. Informovaly o tom zahraniční cestovní kanceláře, které v KLDR působí. Podle britského listu The Daily Telegraph se tak sankcemi izolovaný Pchjongjang snaží zvýšit příjmy z cestovního ruchu.

Půvabná renesanční Třeboň se vylíhla z nepůvabné trhové osady Witingau

21 Březen, 2018 - 11:55
Třeboňský kapr je pojem, zrovna jako pivo Regent nebo léčebné slatinné lázně. Nebýt asijských šrámů na své renesanční kráse, byla by městem téměř rožmbersky dokonalým. Ale bohužel trhovci se nasoukali i do památkových zón. Petr Vok by zíral. Původně se osada jmenovala Wittingau – Vítkův luh.

Vandráci jsou zpátky v Praze: Révai se na motorce málem zabil, Lišku bodnul štír

21 Březen, 2018 - 10:10
České trio dobrodruhů, Vandráci Vagamundos, je po třech měsících zpátky ve své domovině. Herci Pavel Liška, Jan Révai a režisér Hynek Bernard procestovali Střední Ameriku na vlastní pěst, aniž by věděli, co je čeká. Za sebou mají neuvěřitelné zážitky, ve kterých šlo mnohdy o život.

Rezervace Ol Pejeta: tam, kde žil nosorožec Súdán

21 Březen, 2018 - 08:39
V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul Súdán, poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. O samotné rezervaci toho bylo však doposud napsáno jen poměrně málo. Pokud jste přemýšleli, kde Súdán prožil poslední roky svého života, pokusíme se vám toto místo přiblížit.

Hrad Trosky bude lákat na únikovou hru, průvodcem bude robot

20 Březen, 2018 - 16:04
Hrad Trosky v Českém ráji bude v této sezoně lákat na únikovou hru nazvanou Čertova mřížka. Roli průvodce po šifrovaných stezkách a místech bude zastávat robot Čenda. Hra bude spuštěna zřejmě už během května, informoval kastelán Lubomír Martínek mladší.

Andorra se z daňového ráje stala rájem lyžařů

20 Březen, 2018 - 13:22
Andorra, vzdálená od velkých alpských zimních středisek, s úspěchem investovala do zimních sportů, které se staly pilířem její ekonomiky. Největší lyžařské středisko v Pyrenejích přitahuje lyžaře z celé Evropy. O tomto malém knížectví se v zahraničí přitom většinou hovoří v souvislosti s obchodem s nezdaněným alkoholem a cigaretami nebo jako o dřívějším daňovém ráji. Informuje o tom agentura AFP.

Hrad Veveří na Brněnsku nabídne několik novinek

20 Březen, 2018 - 11:11
Hrad Veveří na Brněnsku, který se tyčí od středověku nad řekou Svratkou, chystá pro návštěvníky několik novinek. Opravená a vytapetovaná je další místnost. A podle kastelánky Lenky Florkové se chystají i nové výstavy.

Stránky