Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 17 min 1 sek zpět

V Máslovicích se již těší na vyřezávání betléma z másla

17 Říjen, 2017 - 19:38
Zdá se, že kdo má máslo na hlavě, má tu nejdražší kebuli pod sluncem. Zatímco dříve vítězila pohádková sůl nad zlato, nyní je to stlučený tuk z kravského mléka. Mít doma pár desítek kostek rovná se pokladu. V Máslovicích z něho každý rok vyřezávají betlém, bude tomu tak i letos, 25. listopadu.

Ostrov Djerba láká na slunce a velmi nízké ceny

17 Říjen, 2017 - 17:00
Djerba je jedno z mála míst, které lze poznat i se zavřenýma očima. Může za to intenzivní, až omamná vůně jasmínu. Květiny sem ostatně kdysi zavedly i slavného reka Odyssea. Setkal se zde s bájnými lotofágy, živícími se pro změnu lotosy. Byli proslaveni vlídností a pohostinností, tento rys zdědili jejich potomci.

Naučte se na dovolené ovládat bagr nebo buldozer

17 Říjen, 2017 - 15:04
O tom, co značí pojem aktivní dovolená, panují mnohdy vášnivé diskuze. Zejména po návratech z cest, kdy jeden z partnerů vyčítá druhému, že si představoval něco víc než dva půldenní výlety z válecího rezortu, jde často o žhavé téma. Nejednoho člověka tak dost možná nadchne možnost během dovolené trochu rozšířit své schopnosti a naučit se ovládat mnohatunový kolos, jako je bagr nebo buldozer. Díky službě Dig This (Vykopej to) se můžete těžkotonážního zařízení chopit přímo v Las Vegas.

Venezuele hrozí odříznutí od světa. Jedenáct aerolinek zrušilo lety do země

17 Říjen, 2017 - 14:08
Jihoamerická Venezuela turisty vždy lákala na krásnou přírodu. Zemi teď ale hrozí metaforické odříznutí od zbytku světa. Několik aerolinek, včetně Aerolineas Argentinas, zcela zrušilo lety do venezuelského hlavního města Caracasu. Důvodem je podle serveru Daily Mail nestabilní situace ve státě, kde narůstá násilí, korupce či chudoba.

V Asii spustili nejdelší ziplinovou dráhu na kontinentu. Má přes tři kilometry

17 Říjen, 2017 - 11:41
V Jižní Koreji mají nového rekordmana. Je jím 3,18 kilometru dlouhá ziplinová dráha, jež se stala tou vůbec nejdelší v Asii a nejspíš i na světě. Předběhla dosavadního držitele primátu, dráhu v Kazachstánu. Provozovatelé atrakce doufají, že do regionu Hadong přitáhne více turistů, uvedla agentura AP.

Largoët v Bretani je hrad jako z pohádky

17 Říjen, 2017 - 09:10
Kdybyste hledali pevnost Largoët na mapě, lehce se může stát, že ji přehlédnete. Není příliš značená a mezi lákadly Bretaně snadno zanikne. O to více zřícenina, jako stvořená pro kulisy k pohádce o Šípkové Růžence, překvapí a okouzlí.

Rabštejn nad Střelou, nejmenší historické město Česka není ani samostatnou obcí

16 Říjen, 2017 - 19:00
Má zámek, ruiny hradu, velký kostel, muzeum Četnická stanice, židovský hřbitov. Neustále se uvádí jako nejmenší historické město v Česku, dříve i Československu, také se mluví o střední Evropě. Přitom nemá žádný úřad, většina obydlí patří rekreantům, malebnost sem přivedla vlastníky nemovitostí.

Půvabná pláž Ngapali v Barmě je zatím téměř bez Čechů a Moravanů

16 Říjen, 2017 - 17:00
Cestovatelé bez předsudků cestují do Barmy (Myanmaru) už dávno. Zbytek světa ji objevuje teprve v posledních letech. A stále je mnohem víc turistů, co míří do Barmy za památkami a přírodou, než těch, kteří už objevili krásu barmského pobřeží. Nechte se inspirovat procházkou po půvabné pláži Ngapali.

Zámek v Buchlovicích ozdobila květinová aranžmá z chryzantém

16 Říjen, 2017 - 15:37
Zámek v Buchlovicích na Uherskohradišťsku zdobí ode dneška chryzantémy. Florista Slávek Rabušic z nich spolu s kolegy vytvořil v devíti místnostech na prohlídkové trase zajímavá květinová aranžmá. Expozici, kterou tvoří stovky květin, si mohou zájemci prohlédnout až do neděle 22. října, uvedla kastelánka Ivana Šupková.

Za největší francouzskou exotikou na úchvatný Réunion

16 Říjen, 2017 - 13:06
Francouzský ostrov o rozloze pěti českých hlavních měst se nachází v Atlantském oceánu a jeho název v překladu znamená shledání. A setkáte se zde opravdu s mnohým. Rajskou zahradou počínaje a Niagarským vodopádem zdaleka ne konče. Na rozdíl od nedalekého Mauriciu nabízí divočejší přírodu, aktivní vulkány a autentičtější atmosféru. To vše s výrazně menším počtem turistů. Přitom svou polohou nabízí exotickou Afriku, ale v sofistikovanějším francouzském balení.

Na ostrově Svatá Helena přistálo poprvé dopravní letadlo

16 Říjen, 2017 - 11:52
Na ostrově Svatá Helena v Atlantském oceánu v sobotu přistálo poprvé dopravní letadlo. Zahájilo tím pravidelné letecké spojení ostrova se zbytkem světa, dosud zajišťovaly dopravu výhradně lodě. Od nynějška bude na ostrov, vzdálený od nejbližší pevniny 1930 kilometrů, létat každou sobotu letadlo z Jihoafrické republiky.

Nejstarší zpřístupněné muzeum evropské šlechty, pohádkový Grodziec, vypálili husité i Valdštejn

16 Říjen, 2017 - 10:02
Velkolepost hradu Grodziec, jednoho z nejromantičtějších goticko-renesančních sídel ve Slezsku, se stala i jeho prokletím. Staletí vábil nové útočníky, místní jej rozebírali na stavby svých domů; přesto se stal prvním muzejním šlechtickým sídlem v Evropě, které si mohou prohlížet turisté dodnes.

Nedostali jste se v létě na dovolenou? Poradíme, kam na podzim k moři

15 Říjen, 2017 - 18:00
Letošní léto bylo podobné tomu loňskému. Světem otřáslo několik teroristických útoků a objevila se nová bezpečnostní rizika. Mnoho lidí se rozhodlo odložit svou dovolenou na později. Jiní ji nestihli z pracovních nebo rodinných důvodů. Chystáte se na dovolenou až teď, na podzim? Stále ještě nevíte, kam se od října do prosince můžete vydat bez obav z počasí a nebezpečí? Poradíme.

Čínské Čcheng-tu není jen domovem roztomilé pandy

15 Říjen, 2017 - 14:00
Čcheng-tu, hlavní město čínské provincie S’-čchuan, žije tak trochu ve stínu známějších metropolí jako Šanghaj nebo Peking. Turistů je tu znatelně méně, o to více si užijete jeho přátelskou atmosféru. Kromě jiných zajímavostí budete mít vzácnou příležitost setkat se osobně s jedním z nejoblíbenějších zvířat světa – s legendární černobílou pandou.

Italská vesnice zmizela pod vodou. Zbyla z ní jen štíhlá zvonice

15 Říjen, 2017 - 13:02
Je to osud, který potkal mnohé vesnice třeba i v Česku. Ty kvůli stavbě přehrad navždy zmizely pod vodní hladinou. Po italské obci Curon Venosta v Jižním Tyrolsku ovšem něco zůstalo. Z magicky modré hladiny Lago di Resia se dodnes tyčí zvonice, která byla součástí původní vesnice. Jedná se o zajímavou turistickou atrakci. Když totiž voda zmrzne a led je opravdu silný, dá se k věži i dobruslit.

Srí Lanka: Rybáři na kůlech udržují tradice, jen místo ryb dnes loví turisty

14 Říjen, 2017 - 18:00
Snad na všech prospektech jsou znázorňováni jako symbol Srí Lanky – rybáři na kůlech zatlučených v moři u pobřeží ostrova. Tohle řemeslo a zejména rybářské kůly se dodnes dědí z otce na syna, zdrojem obživy však pro místní muže už není rybolov, ale četní turisté.

Letištní bezpečnostní prohlídku má v Dubaji nahradit akvárium s kamerami

14 Říjen, 2017 - 14:02
Bezpečnostní prohlídky ověřující identitu, bývají na letištích jedním z nejotravnějších aspektů. Dubaj, která se pyšní přízviskem město budoucnosti, se rozhodla turistům tuto nezbytnost zpříjemnit. Prohlídky nahradí obřím virtuálním akváriem s kamerami, které doslova proskenují každého člověka, aby ověřily jeho totožnost, zatímco se cestující budou koukat po počítačových rybkách, píše Independent.

Staré dobré Thajsko ještě existuje. V Lampangu

14 Říjen, 2017 - 14:00
Kdo rád objevuje nová místa, kam zatím neproudí masová turistika, a kdo trochu nostalgicky vzpomíná na „staré dobré Thajsko”, měl by svou pozornost zaměřit na sever Thajska do oblasti kolem města Lampang.

Barvy podzimu v parku bludných kamenů

14 Říjen, 2017 - 09:00
Park bludných kamenů v německém Nochtenu je jedinečným příkladem toho, jak se dá rekultivovat krajina poznamenaná těžbou hnědého uhlí. Na zelenajících se kopcích, v mělkých údolích, na březích potoků a v malých vodopádech tu je k vidění asi 7000 bludných kamenů z poslední doby ledové.

Z hradu Schauenstein spatříte řeku Kamp jak na dlani

13 Říjen, 2017 - 18:48
Nevelká hradní zřícenina překvapí nádherným výhledem na údolí řeky Kamp. Celý tok této řeky lemují hrady, zámky a zříceniny, a to od jejího horního toku přes Waldviertel po ústí do Dunaje u města Krems. Jméno řeky pochází z keltštiny, kde kamb značí křivý, a právě četné meandry dávají Kampu půvab.

Stránky