Novinky.cz

Subscribe to zdroj Novinky.cz Novinky.cz
Novinky.cz - zpravodajský server
Aktualizace: 45 min 56 sek zpět

Zasněžený Annaberg: advent není o nákupech, ale o příjemné atmosféře

2 hodiny 33 min zpět
Téměř každá ulice tu vede do kopce, hornickému krušnohorskému Annabergu-Bucholzu dominuje na návrší nad náměstím pozdněgotický protestantský kostel Svaté Anny se slavným hornickým oltářem. Náměstí je o adventu středem vánočních trhů, kde nejde primárně o nákupy, ale i nasávání atmosféry.

Víno, víno, víno – ach, ty úžasná Argentino

4 hodiny 40 min zpět
Když se řekne Argentina, většině lidí se vybaví proslulé hovězí steaky, tanec a sluncem zalitá země. Nesmíme však zapomenout na jeden z největších pokladů tohoto jihoamerického přírodního ráje – výborné červené víno.

Indická perla vás ohromí svou krásou

8 hodin 40 min zpět
Češi jako by stále nepřišli Indii na chuť. V porovnání se Slováky, Poláky a Němci cestuje do Indie z Čech stále málo lidí. Je to škoda, protože Indie má spoustu krásných míst, spoustu chutí a vůní. Indie se musí ochutnat. Já to pochopil v Jaipuru, a možná i proto mám tohle červené město tak rád.

Zelená džungle v Austrálii ukrývá romantickou evropskou ruinu

12 hodin 7 min zpět
Novodobá historie Austrálie není na památky příliš bohatá. Kdo po nich však u protinožců zatouží, může se vydat třeba téměř na sever státu Queensland. V části zdejší zelené džungle se totiž ukrývá kus Evropy, téměř 100 let starý hrádek postavený ve španělském stylu. Obklopují ho jezírka porostlá lekníny nebo romantické terasy.

Muzeum Šumavy zve nejen na setkání s velkým mechanickým betlémem

13 hodin 26 min zpět
Lákadlem pro návštěvníky Muzea Šumavy není pouze unikátní mechanický betlém, ale také historie cukráren a výroby sladkostí, které k vánočním svátkům patří.

Ubytování v koruně baobabu je obrovský zážitek

16 Prosinec, 2017 - 18:00
Je těžké odhadnout jak by reagoval Malý princ, kdyby se dostal do národního parku Tarangire v Tanzanii. Ocitl by se v království baobabů. Rostou jich tu desítky a některé jsou opravdu obrovské. Bylo jen otázkou času, kdy někoho napadne postavit ubytování přímo v rozevřené náruči magického stromu.

Koh Lanta – ostrov bohémské pohody a klidu

16 Prosinec, 2017 - 14:00
Daleko od přeplněných pláží jižního Thajska, ale přitom stále v dostupné vzdálenosti od pohodlné infrastruktury leží ostrov Koh Lanta, opomíjená perla západního pobřeží. Voda je zde čirá tak, že vlastní pohodu můžete skoro pozorovat v odrazu mořské hladiny, a nejlépe při ikonických západech slunce, v jehož paprscích jako by se zastavil čas.

Evropské město roztíná hranice dvou států. Občas dělí i ložnice

16 Prosinec, 2017 - 12:39
Města, která jsou hranicí rozdělena do dvou států, nejsou ničím neobvyklým. Stačí se podívat třeba na česko-polský Těšín. Jistou anomálií je ovšem nizozemské městečko Baarle-Nassau, v němž se nachází kolem 30 belgických enkláv. Na mapě to vypadá, jak když si kartograf poněkud přihnul, tato bizarnost má ovšem historické podloží. Jen v současnosti hranice občas dělí i ložnice.

Za Ježíškem se lze vydat také na vánoční trh do Zhořelce

16 Prosinec, 2017 - 11:25
V německém Zhořelci (Görlitzu) můžete ještě o tomto víkendu navštívit malebný Slezský Ježíškův vánoční trh. Co na vás čeká v tomto historickém skvostu Německa? Tradiční řemeslné výrobky, polské, německé i české kulinářské speciality, výborné nápoje, pohoda a především samotný Ježíšek.

Tip na příští léto – navštivte bruslařský ráj Evropy

16 Prosinec, 2017 - 09:00
„Black Ice“ – tak označují zasvěcení prvotřídní asfalt na stezkách ve Flaeming-Skate, které se vinou malebnou krajinou přírodních oblastí Niederer Fläming a Baruther Urstromtal.

Nejkrásnější panorama Prahy spatříte ze Staroměstské mostecké věže

15 Prosinec, 2017 - 21:09
Tak úchvatné panorama nemá žádné město na světě. Nejhezčí pohled na Malou Stranu a Pražský hrad se Strahovem a Petřínem je z vyhlídkového ochozu Staroměstské mostecké věže. Ne za plného světla, kdy je vše přeexponováno, ale za soumraku.

Do Kašperských Hor za největším skříňovým betlémem i na běžky

15 Prosinec, 2017 - 18:19
Město Kašperské Hory zaštítěné svým hradem Kašperkem se v čase vánočním opět činí. V prosinci můžete navštívit v infocentru Kašperskohorský betlém, největší skříňový betlém v Čechách s nádhernými stavbami zachycujícími historické Kašperské Hory.

Z Brna nově letecky do Milána, Barcelony a Ukrajiny

15 Prosinec, 2017 - 14:07
Z mezinárodního letiště v Brně-Tuřanech se bude od konce března příštího roku létat do pěti nových destinací. Letadla rumunského dopravce Blue Air budou nově přepravovat cestující mezi moravskou metropolí a Milánem, Římem, Barcelonou, Bruselem i Lvovem. Ve čtvrtek o tom informoval jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Sedm měst nejvíce přeplněných turisty? Pět z nich je v Evropě

15 Prosinec, 2017 - 11:44
Jakkoli lze najít krásná místa po celém světě, Evropa je v hledáčku turistů nejvíce. Alespoň to vyplývá z nové zprávy zveřejněné Světovou radou cestování a cestovního ruchu, která pojednává o negativním dopadu masové turistiky. Je v ní zmíněno sedm měst, jež pod náporem návštěvníků trpí nejvíce a jen pět z nich se nachází na starém kontinentu, píše Independent.

Podívejte se na mrazivou krásu hory Praděd z ptačí perspektivy

15 Prosinec, 2017 - 09:19
České hory se sice nemohou chlubit ostrými vrcholky jako Alpy, na kráse jim to však neubírá. Ve videu se můžete podívat, jak vypadá pátá nejvyšší česká hora Praděd zahalená ve sněhu, oblacích a slunečních paprscích. Navíc z pohledu, který se vám hned tak nenaskytne.

Zimní hrad Kašperk zůstane navždy spojen s pohádkou Anděl Páně

14 Prosinec, 2017 - 21:47
Zrovna jako Popelku máme zažitou se saským Moritzburgem, zůstane navždy hrad Kašperk spojen s pohádkou Anděl Páně. Je to dobře, aspoň si nádherné památky v srdci šumavských hor budeme patřičně vážit. Navštívit hrad můžeme i v zimě od 28. prosince do 1. ledna a jít v andělských a čertových stopách.

Portál nymburské radnice dokumentuje přechod gotiky v renesanci

14 Prosinec, 2017 - 19:25
Renesanční radnice v Nymburce se pyšní detailem, na který se jezdí dívat studenti architektury i historikové. Jde totiž o téměř čítankový příklad přechodu mezi gotickým slohem a renesancí.

Zima je čas pohádek

14 Prosinec, 2017 - 17:00
Od 18. listopadu 2017 saský zámek Moritzburg opět ovládla Popelka. Až do 25. února je zde otevřena pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“ a zve k obdivování kouzla kultovního snímku z roku 1973.

Národní knihovna zve na vánoční jarmark s knižním bazarem

14 Prosinec, 2017 - 15:54
Pokud si říkáte, že byste chtěli nadcházející víkend načít v Praze něčím hezky adventním, ale nechce se vám jít pouze na klasické vánoční trhy, máte příležitost. Národní knihovna pořádá vánoční jarmark spojený s prohlídkou revitalizované části Klementina.

Konec vstupu zdarma. Římský Pantheon bude od příštího roku zpoplatněn

14 Prosinec, 2017 - 14:22
Až dosud byl římský chrám Pantheon veřejnosti přístupný zdarma. To se má od příštího roku změnit. Nově budou turisté za vstup platit dvě eura, uvedla italská mutace serveru The Local. Vybrané peníze mají jít zejména na údržbu památky.

Stránky