iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 25 min 38 sek zpět

Vítejte v Monaku. Naleštěný ráj hazardu a luxusu má svou vlastní kletbu

11 hodin 37 min zpět
Je to země maličká, ale plná přepychu. Monako také přitahuje velké boháče, kteří zde skupují domy a apartmány. A rozhodně to není jen proto, že tu nemusejí platit daně.

Začíná lyžařská sezona, tak dobré sněhové podmínky vlekaři nepamatují

3 Prosinec, 2021 - 09:20
Na Černé hoře se dnes začíná lyžovat, v sobotu se přidá Malá Úpa a Šerlišský Mlýn. Úvod sezony v Krkonoších i Orlických horách nabízí díky vytrvalému sněžení překvapivě dobré podmínky. Novinkou jsou pohyblivé ceny skipasů, upravené jsou také první kilometry běžkařských tratí.

Čtenáři cestují: liduprázdná Namibie před covidem byla splněným snem

3 Prosinec, 2021 - 00:00
Někteří cestovatelé preferují samotu a opuštěnou přírodu, jiní si vychutnávají polehávání na pláži, další se hrnou za dobrodružstvím nebo se seznamují s místními obyvateli a jejich odlišnými zvyky. Čtenář iDNES.cz Niko Burget vyrazil do africké Namibie, údajně nejméně zalidněného státu kontinentu.

Novým Světem a do Stromovky. Procházka vánoční Prahou má kouzlo i v době covidové

2 Prosinec, 2021 - 16:00
Je to tradiční vánoční obrázek. Uličky historického centra Prahy prozáří tisíce světýlek a dozdobí sváteční dekorace. Zavoní punč i svařené víno, grilované maso i pečené kaštany... Tak tomu vždy bývalo, ale v době koronavirových omezení zní tóny koled trochu jinak. Přesto procházka hlavním městem neztratila na půvabu.

Zemřel slavný cestovatel Miroslav Zikmund, bylo mu 102 let

2 Prosinec, 2021 - 11:58
Zemřel legendární český cestovatel Miroslav Zikmund, bylo mu 102 let. Radiožurnálu to potvrdila jeho rodina. Cestovatelská legenda, které Václav Havel udělil medaili Za zásluhy a Miloš Zeman dokonce Řád Tomáše Garigguea Masaryka, je spjata se souputníkem Jiřím Hanzelkou. Celoživotní přátele neodloučilo ani 20 let nemilosti komunistického režimu, rozdělila je až Hanzelkova smrt v roce 2003.

Horký vyrazil do Antarktidy. Jako první Čech může dobýt všechny tři póly

2 Prosinec, 2021 - 10:00
Přestože se svět opět postupně uzamyká a lidé se vracejí k práci z domu, podniká brněnský cestovatel, polárník a režisér dokumentárních snímků Petr Horký jednu z největších výprav své kariéry. Rozhodl se totiž, že navzdory covidu dobude Antarktidu.

Očima šotouše: vyberte nejlepší fotku z podzimní železnice

2 Prosinec, 2021 - 00:00
Od začátku listopadu jste nám mohli posílat fotky na téma Podzim s vlakem. Do ukončení soutěže 30. listopadu se v redakci sešlo přes 300 nádherných fotografií. Naše redakce z nich vybrala 40 nejzajímavějších, které splnily zadání soutěže. Hlasujte pro tu nejkrásnější, výherce se může těšit na cenu.

Vydejte se do Krakova, je to metropole polských králů a výborných pirohů

2 Prosinec, 2021 - 00:00
Hledáte ideální místo pro víkendový pobyt nebo jednodenní výlet s rodinou za poznáním a odpočinkem? Pak určitě nesmíte minout polský Krakov, ležící pouhých 130 kilometrů od českých hranic. Starobylá metropole na řece Visle vás uchvátí historickými domy, paláci, majestátními kostely, ale také mnoha obchůdky, restauracemi a kavárnami.

VIDEO: Výhercem výzvy pro šotouše je čtyřkolák pod Vyšehradem

1 Prosinec, 2021 - 12:00
Celý listopad jste nám mohli posílat videa na téma „Podzim s vlakem“. V redakci se sešlo hned několik zajímavých záběrů, autora vítězného videa, kterým je Dušan Gejdoš, odměníme nádhernou knihou. Gratulujeme!

Levně, bezpečně a mnohem více slunce. Projeďte si v zimě Maroko autem

1 Prosinec, 2021 - 00:00
Maroko patří i v době, která cestování úplně nepřeje, k poměrně snadno dosažitelným cílům. Jižní část království slyne různorodými krajinami a na podzim a v zimě boduje také velmi příznivým podnebím.

Výlet vlakem: vydejte se kolem Čertových skal do Valašského království

30 Listopad, 2021 - 00:00
Malebně zvlněná krajina mezi Valašským Meziříčím a Horní Lidčí svádí k výletům. Kam se vyplatí vypravit na túru nebo na projížďku v sedle bicyklu? Pojeďte s námi vlakem. Kde vystoupíte, už je jen na vás.

Zimní výlet do Itálie. Andalo uchvátí všechny náruživé milovníky lyží

30 Listopad, 2021 - 00:00
Parádní lyžování, skvostné přírodní scenérie a prvotřídní gastronomie. To vše je Andalo, které turistům nabízí jeden velký, nekonečný zimní požitek v italském stylu.

S mobilní aplikací pro běžné výletníky i dobrodruhy chce dobýt Evropu

29 Listopad, 2021 - 12:31
Začalo to před dvěma roky obyčejnou pěší túrou, z níž si chtěl uchovat co nejvíce vzpomínek. Plánoval vytvoření virtuálního zápisníku z výletů, kde by si zaznamenával zážitky. Od té doby se ale nápad Karla Šimka výrazně rozrostl. Brzy tak s týmem spustí komplexní mapovou aplikaci Adventurer pro podobné cestovatele.

České cyklistické peklo. Na 400 kilometrů nonstop a bez podpory nezapomenu

29 Listopad, 2021 - 00:00
Závod Ultra 400 je jako jehla s nití, která napichuje jednu perlu za druhou. Co oblast, to klenot české krajiny a parádní cyklistický revír: Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, České Švýcarsko, Labské pískovce, České středohoří, Kokořínsko, Český ráj a Podkrkonoší včetně mé rodné Nové Paky… Tomu nešlo odolat!

Na co zírá mašinfíra: Podzimní jízda z Trutnova Krkonoším vstříc

28 Listopad, 2021 - 00:00
Pro rozloučení s podzimem jsme si vybrali další z krkonošských tratí. Dráha z Trutnova do Svobody nad Úpou byla dlouho považována za turistickou bránu do Krkonoš. Po deset kilometrů dlouhé trati se svezeme motorákem společnosti GW Train Regio.

Bez rezerv a na dně. Tahle vlna už neměla přijít, zoufají si v Alpách

27 Listopad, 2021 - 00:00
K nástupní stanici lanovky v jediném celoročně otevřeném ledovcovém lyžařském areálu Rakouska – Hintertuxer Gletscher – se blíží česká rodina. Je středa 17. listopadu. Lidí je tu proti předchozímu víkendu minimum. Není divu, od pondělí sem mohou jen ti, kdo se z covidu uzdravili nebo jsou očkovaní. Netuší přitom, že za pár dnů se i tady lanovky kvůli opětovnému kompletnímu lockdownu zastaví. Už potřetí.

Výzva pro šotouše vrcholí. Přihlaste své snímky ze železnice do soutěže

27 Listopad, 2021 - 00:00
Od začátku listopadu nám můžete posílat fotografie na téma „Podzim s vlakem“. Nejlepší snímky, které budou vybírat naši čtenáři, mohou vyhrát krásnou cenu. Přihlaste svůj snímek i vy, do uzavření soutěže zbývá jen několik dní. Pro inspiraci vám nabízíme fotogalerii snímků, které nám naši čtenáři během soutěže poslali.

Nejdelší visutá lávka v Evropě už se rýsuje, lanko na Dolní Moravě tahal dron

26 Listopad, 2021 - 16:54
Stavbaři jsou těsně před dokončením nové turistické atrakce – visuté lávky v Dolní Moravě, která překlenula údolí z horského hřebenu Slamník na hřeben Chlum ve výšce 95 metrů nad zemí. S délkou 721 metrů bude nejdelší v Evropě a podle provozovatelů Horského resortu Dolní Morava i nejdelší na světě.

Tak ošklivé, že vyvolává nevolnost. Nové Munchovo muzeum vyhrálo anticenu

26 Listopad, 2021 - 12:24
Muzeum slavného malíře Edvarda Muncha se nedávno otevřelo pro veřejnost v Oslu. Nyní vyhrálo hlasování o nejošklivější novou budovu v Norsku. O výsledcích soutěže pořádané hnutím Arkitekturoppröret informoval deník Aftenposten. Podle vedení instituce je všechno v pořádku, stavba má provokovat stejně jako Munchova díla.

Český výletník: proč je rekordním městem Pelhřimov a ne Trhové Sviny

26 Listopad, 2021 - 00:00
Nic by určitě nebránilo tomu, aby se městem českých rekordů a kuriozit staly třeba Klatovy nebo Trhové Sviny. Ty druhé na to mají i dost kuriózní název. Stal se jím však Pelhřimov, kde na tento nápad přišli jako první už v roce 1990 a založili agenturu Dobrý den, která registruje tuzemské rekordy.

Stránky