iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 16 min 38 sek zpět

Procházka za bitvou tří císařů. Sledujte unikátní přenos z okolí Slavkova

6 hodin 5 min zpět
V rámci seriálu Cesty kulturní krajinou dnes ve 13:30 zavítáme do krajiny okolo Slavkova u Brna. Projdeme se pěšky a popojedeme kočárem taženým koňmi s hosty, kterým na tomto kusu země opravdu záleží. Na komentovanou procházku s ruční kamerou se vydáme v doprovodu botanika a umělce Ivana Van Chrastena, přírodovědce Filipa Šálka a Spolku šlapanických architektů.

Divoký výlet do historie. Malý Slovenský ráj zbojníka Jakuba Surovca

6 hodin 5 min zpět
Ve stínu legendárního Juraje Jánošíka působil v 18. století na Slovensku zbojník nemilosrdného jména Jakub Surovec. Jeho domovským rajonem byla oblast Slovenského Rudohoří mezi Breznem a Tisovcem. Památkou na něj je naučný chodník v sedle Zbojská při západním okraji Národního parku Muráňská planina.

Za cigaretu u moře pokuta 60 tisíc. Thajsko zakazuje kouření na plážích

17 Říjen, 2017 - 14:56
Jedna z nejpopulárnějších turistických destinací zavádí od 1. listopadu zákaz kouření na vybraných plážích. Thajský turistický úřad k zákazu přistoupil poté, co začalo docházet k velkému znečišťování pláží nedopalky a množily se stížnosti turistů - nekuřáků. Informaci zveřejnila dnes Asociace cestovních kanceláří ČR.

Brexit ochromí dopravu přes La Manche, Dover se děsí obřích kolon

17 Říjen, 2017 - 14:07
Vystoupení Británie z Evropské unie ovlivní celou řadu obchodních sfér i životy obyčejných lidí. Velké problémy očekávají provozovatelé přístavu v britském Doveru. Po zavedení celních kontrol zde hrozí tvorba mnohakilometrových kolon, které ovlivní nákladní i osobní dopravu. Podobné nesnáze lze čekat také na obou koncích Eurotunelu.

VIDEO: Krkonošská Petrovka už vypadá jako horská bouda, je pod střechou

16 Říjen, 2017 - 18:50
Petrova bouda na hřebenech Krkonoš, kterou před šesti lety zničil požár, už znovu vypadá jako horská chalupa. Přes léto dostala dřevěná okna a střechu. Zima může přijít.

Ostrov bude plný sexu, drog a alkoholu, láká na svou dovolenou agentura

16 Říjen, 2017 - 00:00
Neomezený sex, dvě dívky denně, vstřícný postoj k drogám, alkoholu a jídla, co hrdlo ráčí. Čarokrásné pláže, party na jachtě. Ony čtyři dny na soukromém ostrově v Kolumbii mají být splněním tajných snů všech ctitelů prostoduchosti, silikonu v bikinách i bez nich a kokainu. Organizátor dovolené však narazil na odpor úřadů.

Kam létat v zimě: k moři v Maroku se dá dostat už za pětistovku

16 Říjen, 2017 - 00:00
Nebe nad Evropou nikdy nebylo tak plné, ceny za leteckou dopravu tak nízké a pro cestovatele z Česka se nově přibližují i některé destinace, do kterých donedávna nebylo úplně snadné se dostat. Na co se tedy v evropské letecké dopravě s nadcházejícím zimním letovým řádem můžeme těšit?

Vodí turisty na zapomenuté stezky Krkonoš, zná cesty budařské i dřevařské

15 Říjen, 2017 - 09:04
Jana Tesařová v Krkonoších rozplétá pavučinu horských pěšin, svážnic, stezek a zanikajících chodníků. Pronikla až do míst, o kterých se návštěvníkům hor ani nezdá. Reportáže z těchto výprav shrnula ve své nové knize Toulky Krkonošemi.

Recept na nudu na cestách. Noc v letadle, věži či perníkové chaloupce

15 Říjen, 2017 - 00:00
Sdílená ekonomika nerezonuje jen v oblasti služeb pro přepravu osob, ale také na poli krátkodobého ubytování. Celosvětová platforma Airbnb získává stále více nadšených uživatelů z řad ubytovatelů i hostů. A ti si rádi dopřejí něco extra. Třeba spaní v odstaveném letadle nebo v historické věži.

Zapomenutý koncentrák na kraji Evropy. Stíny komunismu v deltě Dunaje

14 Říjen, 2017 - 00:00
Dunajská delta je proslulá romantickými zákoutími slepých vodních ramen či tisícovými hejny mnoha druhů ptáků. Území do dnešních dnů značně izolované a nesnadno přístupné odkrývá i své temnější tóny. Za jedním z takových míst, do bývalého koncentračního tábora Periprava z doby komunistické diktatury, jsme se vypravili až tam, kde končí země.

Podzimní ráj bez lidí. Projděte si nejhezčí celodenní túru ve Velké Fatře

13 Říjen, 2017 - 00:00
Slovenské pohoří Velká Fatra je opravdu velké. Naplánovat tady jednodenní výšlap, který by ukázal tyto pusté a divoké hory v celé své kráse není jednoduché. Centrální hřeben je dlouhý a když už se na něj vydáte, určitě v horách strávíte nejméně jednu noc.

Shořela oblíbená vyhlídková Goethova věž ve Frankfurtu nad Mohanem

12 Říjen, 2017 - 16:59
Největší a nejstarší dřevěnou vyhlídkovou věž ve Frankfurtu nad Mohanem zcela zničil požár. Informovala o tom agentura DPA. Příčiny požáru Goethovy věže (Goetheturm), která se nacházela v lese na kopci nad městem, zatím nejsou známy.

Jak se oblékají letušky? Kromě kostýmku nosí i bikiny nebo kroj

12 Říjen, 2017 - 01:18
Pokud se vysoko v oblacích necítíte úplně ve své kůži, pak věřte, že usměvavé letušky to mají často mnohem horší. Potýkají s nestabilními podpatky či s miniaturními a upnutými sukněmi. Jejich uniformy však navrhují ti nejslavnější módní návrháři.

Nové lanovky, zasněžování i restaurace. Skiareály lákají lyžaře v Česku

12 Říjen, 2017 - 00:00
Stovky milionů korun investovali majitelé a správci lyžařských areálů v Čechách a na Moravě po loňské úspěšné zimní sezoně do úprav a vylepšení. Do novinek dala peníze hlavně zimní střediska v Krkonoších, Jizerských horách, Jeseníkách a na Šumavě. Některá z nich zdraží jízdné. Na zasněžování bývají skiareály připraveny zpravidla už během listopadu.

Kubánci i turisté si znovu oblíbili jízdní kola

12 Říjen, 2017 - 00:00
Jízdní kolo, symbol krizových let, se na Kubě znovu vrací do módy. Oblíbili si ho turisté, ale i pro Kubánce je vzhledem k problémům ve veřejné dopravě často nezbytností, píše agentura AFP.

Za jedovatými pavouky na Moravu. Začíná seriál procházek v přímém přenosu

11 Říjen, 2017 - 00:00
Podívejte se dnes ve 13:30 v přímém přenosu do krajiny Moravského Toskánska, vinařského kraje kolem Kyjova, který překvapuje přirozeným výskytem sladkovodních želv i jedovatých pavouků. Komentovaná procházka s ruční kamerou nás zavede na zajímavá místa v doprovodu odborníků.

Panika mezi cestovateli: Povolení na Machu Picchu budou do Vánoc pryč

11 Říjen, 2017 - 00:00
Pokud plánujete cestu na Machu Picchu cestou Inků, zarezervujte si ihned povolení. Letos se totiž vydávají o tři měsíce dřív než obvykle a předpokládá se, že do Vánoc budou vyprodaná.

Infarktový žertík vyděsil turisty na skleněném mostě, kilometr nad zemí

10 Říjen, 2017 - 17:12
Turisty v čínské provincii Hebei vyděsil žertík provozovatelů skleněného mostu na hoře Yuntai. Ve výšce více než 1 000 metrů nad zemí to musí být hrozivý zážitek. Správci parku ovšem před speciálním efektem praskajícího skla předem varují.

Liduprázdnou pustinou Labských pískovců do Saského Švýcarska

10 Říjen, 2017 - 00:00
I v profláknutém Saském Švýcarsku se dají najít velice přitažlivá místa, kam masový turismus stále ještě nezatnul svůj drápek. Ba naopak. Na této dobrodružné výpravě spatříte lidské bytosti opravdu jen zřídka. A přitom se svými krásami dokáže vyrovnat mnoha zdejším zavedeným cílům.

Jel hledat ztracenou lásku, místo toho na kole a člunu obkroužil svět

9 Říjen, 2017 - 16:18
Ztroskotal na opuštěném ostrově v Karibiku, pádloval po Amazonce, spal v extrémním horku i zimě a taky byl 21 dní bez sprchy. Šestadvacetiletý Matěj Balga z Hodonína se před třemi lety vydal na kole na cestu kolem světa. V pátek se vrátil domů.

Stránky