iDnes.cz

Subscribe to zdroj iDnes.cz iDnes.cz
Server o cestování, outdooru, přírodě a její ochraně. Nabízí řadu služeb: prodej zájezdů, letenek, počasí, mapy
Aktualizace: 48 min 15 sek zpět

NEJ památky roku 2017. Dřevěný most přes Jizeru a kaple ukřižování

19 hodin 43 min zpět
Dřevěný most přes řeku v obci Bystrá nad Jizerou a kaple ukřižování v Jiřetíně pod Jedlovou dostaly cenu za nejlepší opravu historických objektů. Získaly titul Památka roku 2017.

Propagace Egypta míří i na občany Česka. Turistů je prostě málo

20 hodin 43 min zpět
Egypt plánuje další investice do propagace cestovního ruchu. V dubnu podle listu Al-Ahrám zahájí propagační kampaň zaměřenou na blízkovýchodní země a několik evropských. Je mezi nimi i Česká republika.

Bojíte se létat? Při cestě z Tokia na Havaj neodlepíte nohy od země

20 hodin 43 min zpět
Japonci přišli s řešením pro ty, kteří mají panický strach z létání: založili první virtuální leteckou společnost First Airlines. Cestování, degustace čtyřchodového menu i prohlídka destinace se dá zvládnout do dvou hodin a je téměř skutečná. Tedy do té doby, než si pasažéři sundají speciální brýle.

O víkendu se bude psát historie. Boeing 787 poletí z Londýna do Austrálie

23 Březen, 2018 - 14:19
První přímý komerční let mezi Austrálií a Evropou se uskuteční v sobotu na trase Perth - Londýn dlouhé 14 498 kilometrů a potrvá zhruba sedmnáct hodin, v závislosti na síle větru. Ještě v roce 1935 cesta letadlem z Austrálie do Británie zabrala čtyři dny a měla sedm mezipřistání.

Hračky i záchodová sedátka. Záplava plastů v Pacifiku prudce roste

23 Březen, 2018 - 13:08
Množství plastového odpadu znečišťujícího povrchové vody Tichého oceánu za poslední roky mnohonásobně vzrostlo. Tvrdí to studie mezinárodního týmu vědců, podle nichž se jen v oblasti mezi Kalifornií a Havajskými ostrovy nachází okolo 80 tisíc tun plastů. Některé z nich prokazatelně pochází z doby před více než 30 lety, uvedl web stanice BBC.

Egypt je nejdřív pohádka, po roce začnete vnímat realitu, říká Hanka

23 Březen, 2018 - 00:00
Původním zaměstnáním je učitelka matematiky a fyziky, ale v Egyptě teď pracuje jako realitní makléřka. Do Afriky ji přivedla touha změnit život a to se jí rozhodně podařilo. Podívejte se na příběh Hanky v novém seriálu internetové televize Playtvak.cz.

Zapomenutá legenda českého outdooru. Eugen Freud a jeho osudový uzel

23 Březen, 2018 - 00:00
Horolezec Eugen Freud se po listopadu 1989 vrhl na podnikání a vybudoval tehdy největší outdoorovou firmu v Česku. Pak o všechno přišel, a to včetně pořádné porce zdraví. Dnes, v 68 letech, nemůže chodit. Ale nevzdává se, píše redaktor magazínu Víkend MF DNES.

Lyžařské areály lákají na prázdné sjezdovky a snížené ceny

22 Březen, 2018 - 18:19
Na horách ve velkých skiareálech jsou stále výborné podmínky pro lyžování. Většina středisek bude otevřena do Velikonoc, pro některá menší sezona skončila. Zájem o lyžování v pracovních dnech už totiž není kvůli konci jarních prázdnin tak veliký, některá střediska přešla na víkendový provoz. Provozovatelé lákají lyžaře na snížené ceny skipasů.

OBRAZEM: V moři nejsme nic. Setkání s obrovským žralokem bílým

22 Březen, 2018 - 14:27
Kontakt se žralokem bílým je pro potápěče vždy adrenalinovou záležitostí, i když se zrovna nachází v ocelové kleci. Nádherné snímky z podobného setkání u karibského ostrova Guadalupe ukazují, jakou silou v oceánu ve skutečnosti vládne příroda.

Bojíte se teroristického útoku? Nespěte v přízemí a horních patrech hotelu

22 Březen, 2018 - 00:00
Podle čeho si vybíráte hotelový pokoj? Podle výhledu, nebo abyste to neměli daleko do jídelny? Bývalý agent CIA tvrdí, že byste se měli vyhýbat pokojům v přízemí a horních patrech, protože ty jsou v případě teroristického útoku nejvíc ohrožené.

Trosky jdou s dobou. Na letošní sezonu hrad chystá únikovou hru s robotem

21 Březen, 2018 - 00:00
Trosky jsou nejnavštěvovanějším hradem v Libereckém kraji, na zříceninu nedaleko Turnova vyšlo loni přes 112 000 turistů. V letošní sezoně láká hrad na únikovou hru nazvanou Čertova mřížka. Roli průvodce po šifrovaných stezkách a místech bude zastávat robot Čenda. Hra bude podle kastelána Lubomíra Martínka mladšího spuštěna zřejmě už během května.

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

21 Březen, 2018 - 00:00
Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal, studánek, hradů a hradišť v nevysoké vrchovině na východě Moravy vás příjemně zaměstná na mnoho dalších let.

Investice, která se vyplatila. Do Andorry jezdí lyžaři z celé Evropy

20 Březen, 2018 - 17:57
Andorra, vzdálená od velkých alpských zimních středisek, s úspěchem investovala do zimních sportů, které se staly pilířem její ekonomiky. Největší lyžařské středisko v Pyrenejích teď přitahuje lyžaře z celé Evropy.

RECENZE: Kdyby šel v kině vypnout zvuk. Krásné Planetě Česko chybí ticho

20 Březen, 2018 - 14:59
Umět se dívat je dar, kterého se Mariánu Polákovi dostalo vrchovatě. Naopak byl ochuzen o umění mlčet, což je hlavní problém jeho snímku Planeta Česko, prvního celovečerního dokumentu o naší přírodě, který se dostává do kin.

Rekordní lavina v Krkonoších: za 48 vteřin se utrhlo 50 tisíc tun sněhu

20 Březen, 2018 - 10:32
Přesně před padesáti lety se odehrálo největší lavinové neštěstí v moderní historii Krkonoš. Kolem poledne 20. března 1968 se z prudkého svahu Białego Jaru na polské straně Krkonoš utrhla lavina, která zabila devatenáct lidí.

Uhynul poslední nosorožec severní bílý, na světě zbývají už jen dvě samice

20 Březen, 2018 - 07:24
V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého. Přibližně pětačtyřicetiletý samec Sudán byl kvůli zhoršení zdravotního stavu utracen. Od loňska měl infekci v noze. Informovala o tom zoo Dvůr Králové nad Labem, které samec patřil.

KLDR hodlá obnovit „spartakiádu“, potřebuje dostat turisty do země

20 Březen, 2018 - 06:18
Severní Korea letos pravděpodobně obnoví hromadná synchronizovaná cvičení vzdáleně připomínající československou spartakiádu. Cílem této akce, kterou režim dříve využíval k vlastní propagandě, má být podle britského listu The Daily Telegraph zvýšení příjmů z cestovního ruchu.

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

20 Březen, 2018 - 00:00
V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem. Naposledy se vydal do Egypta, kde zjišťoval, jak tamní lidé vnímají aféry spojené se západním světem. „Žijeme v jednom z nejkrásnějších míst na planetě, přesto se mnohdy chováme jako ukřivdění uplakánci,“ říká v rozhovoru pro týdeník 5plus2.

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

19 Březen, 2018 - 12:19
Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda určí jako nedůvěryhodné, budou mít už od května velký problém cestovat. Další kroky se ve spolupráci s největšími technologickými firmami chystají.

Jedenáct rozhleden začne v pohraničí růst už letos, přijdou na 95 milionů

19 Březen, 2018 - 10:30
Po dvou neúspěšných pokusech získal projekt Česko-polské hřebenovky dotaci téměř 80 milionů korun na stavbu jedenácti vyhlídkových věží v pohraničí. Přípravné práce se rozjedou už v dubnu.

Stránky